Essenza di Riviera

Esence ligurské riviéry voní sluncem, mořem a krásou

To potvrzuje nejen filozofie firmy Essenza di Riviera, ale i místo, kde sídlí. Elegantní přímořské letovisko San Bartolomeo al Mare vás pohltí svou atmosférou. Okamžitě byste tam chtěli strávit aspoň týden. Když jsme se blížili k uličce kousek od moře, kde kosmetický ráj sídlí, nevěděli jsme, kam koukat dřív. Na opulentní vily s dokonale udržovanými rozkvetlými zahradami, na nádherné palmy a všude kvetoucí oleandry, pobřežní promenádu plnou kavárniček, gelaterií a pláží připravených na své každoroční letní hosty, nebo křivolaké příjemně zastíněné uličky historického centra? I u prodejny přírodní a v Itálii ceněné kosmetiky na nás dýchala přímořská poklidná letní pohoda. Uvítal nás Andrea Costa, společník majitele a zakladatele firmy Essenza di Riviera Dr. Guida Varalda, a hned se pustil do výkladu. Měli jsme vytipované výrobky, které podle nás prostě nutně potřebujeme, takže jsme neztrácely čas a velmi důkladně poslouchaly, zkoušely a vybíraly...

Celá řada jejich kosmetiky je na bázi olivového oleje bez přidaných chemických látek či stabilizátorů. Je to vidět a cítit na textuře krémů, gelů, šamponů, olejů, mýdel i peelingů. Vše má nesmírně příjemnou nevtíravou přírodní vůni a konzistenci.

"Teď na léto můžu vřele doporučit tělové mléko. Je tekuté, obsahuje chmel, heřmánek a třezalku. Ta je dobrá po opalování. Proto ji také obsahuje i speciální mléko po opalování. Opalovací mléka je třeba před použitím protřepat, přírodní ochranné složky mohou klesat dolů, ochranný krém na obličej má efekt zrcadla, odráží paprsky," vypočítává. "Dalším naším tahákem je opalovací kosmetika pro děti. Maminky ji milují. Má dobrou ochranu před sluncem i po něm, dětem jsou krémy příjemné a navíc pečují o jemnou kůži," předvádí Andrea vzorek a už se točí k dalšímu zboží a ukazuje nám mýdla, určená i pro tu nejjemnější a citlivou kůži, tedy opět i pro děti.

Ve výčtu dalších výrobků jsou samozřejmě krémy na obličej. S antiageing efektem, na suchou pleť, hydratační hodící se spíše na mladou pleť, krém na oční okolí s heřmánkem. Velmi oblíbené je tělové máslo. "To si velmi vhodné na zimu, důkladně vyživuje," říká Andrea a doporučuje letošní letní hit - krém na nohy. Dal nám přivonět a hádat, rozhodně jsme krém na nohy netipovaly, voní krásně! Eliminuje zápach, pot, je antimykotický. Podle Andrey je jedním z nejoblíbenějších produktů krém na ruce, který neobsahuje přidané vůně, pouze esenciální oleje.

Nabízejí i přípravky proti celulitidě, peeling na obličej, kde pevnou peelingovou složku tvoří rozdrcené olivové pecky, sprchový gel. Nakonec nám pyšně ukazuje suchý olej. Ten je určen na celé tělo i na vlasy - nehodí se ale na vlasy mastné. Velká poptávka je podle něj i po šamponech, které opět neobsahují žádné chemické látky.

Naše tipy:

Monika hned po návratu vyzkoušela šampon a radí: "Andrea nám vysvětloval, že šampon stejně jako všechny šampony bez SLS nepění, mně se ale osvědčilo nanést dvakrát, podruhé už napění více a vlasy krásně umyje. Už dříve jsem používala čistě přírodní šampony, i velmi drahé, ještě nikdy jsem ale neměla tak husté vlasy jako po tomto olivovém. Nadchla nás i opalovací řada. "Rozhodně do plážové tašky přibalím opalovací tónovací olej s ořechovými slupkami. Krásně voní, perfektně mi promaže extrémně suchou pokožku a i když vylezu ze slané vody, mám pleť hebkou a spokojenou," popisuje první zkušenost u moře Míša.